19 Wrzesień 2014 roku

 Portal Podatkowy 

Aktualności

Nowe wzory deklaracji dla celów podatku od spadków i darowizn oraz podatku od czynności cywilnoprawnych

2014-09-15

W dniu 1 września 2014 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 lipca 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zeznania podatkowego składanego przez podatników podatku od spadków i darowizn (Dz.U. z 2014 r., poz. 939).

W dniu 1 września 2014 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 lipca 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu pobierania i zwrotu podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz.U. z 2014 r., poz. 940).

Nowe wzory deklaracji dla celów podatku od spadków i darowizn oraz podatku od czynności cywilnoprawnych stanowią załączniki do ww. rozporządzeń.

Jednocześnie do czasu wyczerpania nakładu, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2015 r., mogą być stosowane wzory obowiązujące przed dniem wejścia w życie niniejszych rozporządzeń.

Czytaj więcej

Portal podatkowy – wszystko o podatkach w jednym miejscu

2014-09-04

Ministerstwo Finansów uruchomiło Portal Podatkowy. To pierwszy etap wdrażanego nowego systemu teleinformatycznego administracji podatkowej, wspierającego podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Pod jednym adresem www.portalpodatkowy.mf.gov.pl znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące podatków. Portal docelowo będzie składał się z dwóch elementów: części ogólnodostępnej i dostępnej po zalogowaniu.

Czytaj więcej

Minister Szczurek o najbliższych planach Ministerstwa Finansów

2014-09-03

Uprzejmie informujemy, iż na stronie internetowej Ministerstwa Finansów opublikowano komunikat Ministra Finansów  Mateusza Szczurka, w którym przedstawione zostały działania  Ministerstwa  Finansów ww najbliższych miesiącach. Minister zapowiedział m.in. pomoc dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą i przywileje dla rzetelnych firm. Minister zapewnił również, że w przyszłym roku deficyt finansów publicznych liczony według europejskich standardów nie przekroczy 3 proc. PKB.     LINK

Czytaj więcej

Odpowiedź na list otwarty Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

2014-08-29

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów ukazała się Odpowiedź Podsekretarza Stanu Jacka Kapicy na list otwarty Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Link do artykułu.

Czytaj więcej

Akcja letnia „Weź paragon”

2014-08-12

Wez paragon

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze informuje, iż w całej Polsce trwa kolejna letnia odsłona akcji „ Weź paragon”. Akcja ta przeprowadzana jest przez Ministerstwo Finansów przez cały rok podatkowy, ze szczególnym uwzględnieniem okresu ferii zimowych i letnich wakacji.

Czytaj więcej

Ostrzeżenie o procederze wyłudzania pieniędzy

2014-08-05

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze pragnie poinformować o otrzymaniu z Izby Celnej w Rzepinie ostrzeżenia o próbach wyłudzenia pieniędzy poprzez doręczenie fałszywych wezwań. Jak wynika z powyższego pisma, do osób zamieszkujących w różnych miejscowościach poza województwem lubuskim wysyłane były w ostatnim okresie wezwania – oznaczone poniższym nagłówkiem - do stawienia się w Izbie Celnej w Rzepinie celem „podpisania niezbędnych dokumentów i ustalenia wysokości mandatu”:

Izba Celna Rzepin
ul. Dworcowa 5
69-110 Rzepin Dział
Dział Przestępczości Podatkowej
naczelnik Mirosław Plaskota

Czytaj więcej

Uwaga na wyłudzenia opłat za dokonanie rejestracji w Centralnymi Rejestrze Podmiotów

2014-07-22

Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, że w związku z otrzymaniem informacji o próbie wyłudzenia od podatników i płatników opłaty za dokonanie rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników na stronie internetowej Ministerstwa Finansów został zamieszczony komunikat o następującej treści:

Czytaj więcej

Informacja dla rolników dot. zasad rozliczania VAT

2014-07-22

Zasady rozliczania podatku VAT - informacja dla rolników

Czytaj więcej

1 z 5  Nastepna >>
 
 
 
 
 

Elektroniczna Platforma Usług
Administracji Publicznej
 
 
 
Wyszukiwarka OPP
 
 
 
UKS Zielona Góra
 
IC Rzepin
 
Dziennik Ustaw